Zajęcia dodatkowe

W Bociankowie oprócz profesjonalnej opieki, stawiamy na ciągły i wszechstronny rozwój naszych maluszków, rozwijając ich naturalne zdolności, talenty i predyspozycje. Dlatego też wzbogacamy plan dnia o inspirujące zajęcia.

Muzykoterapia (rytmika)

Muzykoterapia (rytmika), poprzez wspólne śpiewanie, granie na instrumentach oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia słuchowo-ruchowe z naśladowaniem, oddziałuje na różne sfery życia maluszków. Rozwija wrażliwość muzyczną, stymuluje wyobraźnię, aktywizuje, relaksuje, wycisza. Zajęcia tego typu motywują dziecko do wejścia w grupę, integrują, pomagają w pokonywaniu lęku przed nowymi sytuacjami. Ćwiczenia dobierane są tak, by odpowiadały poziomowi emocji małego odbiorcy.

Zajęcia cykliczne w ramach czesnego.

Zajęcia z językiem angielskim

W naszym żłobku oferujemy maluchom zajęcia z języka angielskiego, pozwalające na osłuchanie się dziecka z językiem. Ich kluczowym celem jest wprowadzenie dzieci w świat języków obcych i oswojenie ich z pierwszymi, angielskimi słowami. Zajęcia stymulują rozwój mowy, motywują do nauki języka, rozwijają wyobraźnię dziecka. Dzieci mają możliwość poznania zabaw oraz piosenek w języku angielskim i powtarzania prostych słów opartych na obrazie. A wszystko w formie zabawy 🙂

Zajęcia cykliczne w ramach czesnego.

Dogoterapia

Dogoterapia jest jedną z form wspomagania rozwoju małych dzieci. Jest to terapia z udziałem psa pod okiem opiekunów i kwalifikowanego terapeuty. Buduje relacje między człowiekiem a zwierzęciem oraz prezentuje korzystny wpływ zwierząt na samopoczucie dziecka. Przełamuje lęk, opór oraz kształtuje emocje. Ta naturalna metoda wpływa pozytywnie na sferę fizyczną oraz emocjonalną małego człowieka. Daje mnóstwo pozytywnej energii oraz motywacji. Nasze maluchy spotykają się z pieskiem raz w miesiącu.

Zajęcia cykliczne w ramach czesnego.

Nauka pływania (zajęcia odpłatne)

Proponujemy rodzicom możliwość skorzystania z zajęć oswajania z wodą i nauki pływania dla maluchów pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia odbywają się z rodzicami i są prowadzone na basenie, który spełnia wszystkie konieczne do tego typu zajęć wymogi. Dodatkowo można skorzystać z rabatu, tylko dla dzieci z Bociankowa.
Żłobek wówczas wystawia odpowiednie zaświadczenie.

Oferta dla dzieci z Bociankowa

– uzyskanie rabatu na karnet w wysokości 20% od obecnej ceny komercyjnej karnetu

– zajęcia prowadzone indywidualnie przy udziale 2 rodziców plus dziecko

– możliwość odbywania zajęć od poniedziałku do niedzieli po wcześniejszym ustaleniu przez rodziców stałego terminu .

– brak możliwości odstąpienia zajęć.

Zajęcia tematyczne

Zajęcia te są podzielone na swoiste moduły realizowane według programu zajęć, tworzonego na potrzeby danej grupy żłobkowej. Pozwalają rozwijać mowę i pamięć, rozbudzają kreatywność, przybliżają różne kultury, role i zjawiska, budują poczucie własnej wartości, kształtują zdolność empatii oraz sprzyjają usamodzielnianiu się maluszka. Zabawy opierają się na prostej fabule, inspirowanej codziennym życiem .

Zajęcia cykliczne w ramach czesnego.

Imprezy okolicznościowe

Celebracja ważnych okazji w życiu maluszków to dla nas niezwykle istotna sprawa. Każdy solenizant, w dniu swojego święta, może liczyć na małe przyjęcie – z wyjątkowym torcikiem, życzeniami i uściskami od rówieśników i pań oraz wspólnie odśpiewanym „Sto lat”. Obchodzimy również mikołajki, karnawał, pierwszy dzień wiosny i różne inne święta, organizując wyjątkowe atrakcje i dekorując sale.

Zajęcia w ramach czesnego.

Sensoplastyka

To unikatowa metoda wspierająca rozwój kreatywności i twórczego myślenia. Łączy zajęcia plastyczne z elementami arteterapii, techniki czy komunikacji interpersonalnej. Zajęcia oddziałują na wszystkie zmysły dziecka. Umożliwiają maluszkowi eksperymentowanie z całą paletą form, faktur, tekstur i barw. Zachęcają go do artystycznej ekspresji oraz pozwalają poznawać świat i siebie samego.

Zajęcia cykliczne w ramach czesnego.

Teatrzyki

W Bociankowie często przygotowujemy teatrzyki kukiełkowe, które dostarczają dzieciom wielu pozytywnych emocji, skutecznie wspomagają ich rozwój oraz pozwalają im czynnie uczestniczyć w życiu kulturalnym – od pierwszych miesięcy życia. Maluszki są nie tylko widzami, ale również aktywnymi uczestnikami zabaw z pacynkami. Czasem same wcielają się w rolę aktorów.

Zajęcia w ramach czesnego.

Aktywność na świeżym powietrzu

Przez cały rok, codziennie, jak tylko warunki pogodowe na to pozwalają, dzieci pod czujnym okiem opiekunek spędzają czas na spacerach albo w „bociankowym” ogródku, odkrywając tajemnice przyrody i oddychając świeżym powietrzem . Dysponujemy specjalnym, wieloosobowym wózkiem, którym podróżują maluszki, nie umiejące jeszcze dobrze chodzić.

Magiczny dywan

Interaktywne zabawy to inteligentna forma zajęć dla dzieci. W rozszerzonej rzeczywistości dzieci doznają niesamowitych wrażeń, przeżywają niezapomniane przygody, które jednocześnie uczą i bawią oraz dostarczają wiele radości i uśmiechu. Uciekające baloniki, szum strumyka po kolorowych kamyczkach, czy grające pianino pod nóżkami maluchów to tylko kilka z dziesiątek proponowanych przez magiczny dywan atrakcji. Dzieci uwielbiają te zabawy.
Zajęcia cykliczne w ramach czesnego.